24. mai 2018

Suurleigar, Gymnorhina tibicen

Suurleigar, Gymnorhina, tibicen, Cracticus, Australian, Magpie, Black, backed, Aotearoa, Canterbury, region, New, Zealand, Kaido Rummel Suurleigar, Gymnorhina, tibicen, Cracticus, Australian, Magpie, Black, backed, Aotearoa, Canterbury, region, New, Zealand, Kaido Rummel
On see nüüd vares või hoopis harakas? Hares või varakas? Tegelikult hoopis suurleigar! Uus-Meremaale toodi see liik Austraaliast 150 aastat tagasi ja täna väga selgelt kahetsetakse seda otsust. Tegemist on konkreetselt ahistajaga - ahistab ta nii kohalikke linnuliike kui tegelikult ka inimesi. Rünnakud jalutajate või jalgratturite suunas on tavalised ning seetõttu on hakatud nende arvukust ka piirama. Fotod tehtud Canterbury regioonis, Uus-Meremaa Lõunasaarel.
Australian Magpie was introduced to New Zealand some 150 years ago and today this is a decision that people clearly regret. The bird is an harrasser - it harrasses both local birds and humans. Attacks on walkers and cyclists are not rare and therefore control measures are now in place for reducing the numbers. The photos were taken in Canterbury region, New Zealand South Island.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar